O programie

Program PDF KOSZTORYS to nowatorskie narzędzie, które służy do konwersji przedmiarów zapisanych w formacie .pdf1 . Publikowanie przedmiarów w postaci plików .pdf jest powszechną praktyką w zamówieniach publicznych.

Wykorzystanie programu PDF KOSZTORYS umożliwia zaoszczędzenie czasu potrzebnego na ręczne przepisanie treści kosztorysu, które zwykle zabiera wiele godzin, a nawet dni.

Program PDF Kosztorys korzysta z wielu szablonów przedmiarów zgodnych z najpopularniejszymi systemami kosztorysowymi. Użytkownik może skojarzyć widok PDF z wybranym szablonem (Zuzia®, BIMestiMate, NormaPro®, Norma®, Rodos®, Edbud®, Winbud®), a konwersja przebiega niemal natychmiast. Jeśli występuje pełna zgodność szablonu i PDF, cały proces trwa kilkanaście sekund. Jeśli widok PDF nie jest w pełni zgodny z żadnym szablonem, istnieje możliwość przystosowania najbardziej zbliżonego wizualnie szablonu lub zdefiniowania szablonu własnego celem przeprowadzenia konwersji. Postać wynikowa tej konwersji to plik w formacie XLS lub XML – Standard Kosztorysów Budowlanych, który może być wczytany przez większość systemów do kosztorysowania.

W przypadku systemu BIMestiMate praca z konwerterem PDF KOSZTORYS odbywa się automatycznie.

1plik *.pdf jest to plik utworzony przez programy kosztorysowe lub powstały poprzez wydruk z drukarki pdf. Program PDF KOSZTORYS nie konwertuje obrazów.