O nas

Firma Datacomp IT Sp. z o.o. jest znanym i cenionym na polskim rynku producentem i dystrybutorem specjalistycznego oprogramowania dla branży budowlanej i mechanicznej, jak również dla branży automatycznej i produkcyjnej oraz dla sektora zamówień publicznych.

Produkty z branży budowlanej to najbardziej popularny wśród użytkowników program do kosztorysowania Zuzia – obecne BIMestiMate (innowacyjne oprogramowanie do kosztorysowania tradycyjnego i w technologii BIM) i produkty bezpośrednio związane z kosztorysowaniem i współpracujące z Zuzią obecnie BIMestimate, jak program do przedmiarowania metriCAD 2, będący nakładką na popularne systemy CAD’owskie. W ofercie znajduje się również PDFkosztorys – konwerter kosztorysów w plikach PDF. Kolejnym produktem wartym uwagi jest Sitemaster BIM – profesjonalne rozwiązanie do inwentaryzacji obiektów budowlanych. BIMvision to darmowa przeglądarka modeli IFC, która pozwala ona na oglądanie wirtualnych modeli budynków.

W ofercie firmy Datacomp nie zabraknie także systemów CAD przeznaczonych do projektowania jak: 4MCAD – projektowanie 2D i 3D; 4MCAD IDEA- projektowanie dla architektów. Do unikatowych produktów oferowanych przez firmę Datacomp związanych z projektowaniem, należy system do projektowania różnego rodzaju instalacji DDS-CAD z technologią BIM (Building Information Modeling).

System ProPublico został stworzony w celu kompleksowej obsługi zamówień publicznych Wspomaga przygotowanie i prowadzenie oraz dokumentowanie zamówień od momentu założenia postępowania, poprzez złożenie ofert, ocenę, kończąc na odnotowaniu postępu realizacji zamówienia.

Grupa programów związanych z mechaniką to przede wszystkim program Alibre Design czyli bryłowe projektowanie części o różnej złożoności geometrii. Przygotowanie kodu NC na frezarki umożliwi system VisualMill, a moduł VisualArt pracujący w środowisku VisualCAM, pozwoli na konwersję projektów graficznych na geometrię odpowiednią do obróbki.

Zarządzanie, nie tylko firmą produkcyjną, ale każdą firmą wiąże się z pewną ilością dokumentów, która jest niezbędna do funkcjonowania na rynku: faktur, zamówień, ofert czy projektów. Aby ułatwić przedsiębiorstwom zarządzanie taką dokumentacją, firma Datacomp wprowadziła do swojej oferty System do Zarządzania Dokumentacją Elektroniczną – M-Files, który pozwala utrzymać porządek w dokumentacji firmy, czy znaleźć potrzebne dokumenty w kilka sekund, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo takich dokumentów.

Datacomp IT posiada w swojej ofercie również programy związane z renderowaniem i modelowaniem powierzchniowym. Należą do nich program do fotorealistycznego renderowania modeli 3D KeyShot –The key to amazing shots i program SimLab oraz program do modelowania powierzchniowego i koncepcyjnego MOI 3D – Moment of Inspiration.

Datacomp IT Spółka z o.o. 30-532 Kraków, ul. gen. Henryka Dąbrowskiego 24;
tel./fax 12 412 99 77; e-mail: datacomp@datacomp.com.pl

http://www.datacomp.com.pl