Jak działa PDF Kosztorys

Posiadasz przedmiar zapisany w pliku PDF, który powstał jako wydruk z drukarki pdf lub został utworzony w programie kosztorysowym. Dane z takiego pliku są Ci potrzebne do zrobienia kosztorysu do przetargu.

Do tej pory kopiowałeś takie przedmiary ręcznie na zasadzie Ctrl-C- Ctrl-V i zabierało Ci to wiele godzin, a nawet dni. Aby zaoszczędzić swój cenny czas zlecałeś przepisanie danych ponosząc dodatkowe koszty.

Na szczęście to już jest przeszłość, ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie narzędzie – program PDF Kosztorys, które przekonwertuje pliki PDF z przedmiarem, oszczędzając Twój czas i pieniądze.

Ten mały pogram konwertuje przedmiar w pliku PDF do pliku w formacie Excel (XLS) lub w formacie XML, który może być wczytany przez większość systemów do kosztorysowania.

Poniżej przedstawiamy etapy konwersji.

Krok 1 Wczytanie pliku PDF z przedmiarem

Za pomocą ikony Otwórz wskazujesz plik z danymi do konwersji

otwieranie pdf 1

 

Krok 2 Wybór danych do konwersji

Po otwarciu pliku wskazujesz, z których stron dokumentu *pdf mają być przenoszone dane do programu PDF Kosztorys (np. pomijasz stronę tytułową, zestawienia, inne dane, które nie są przedmiarem).

zakres stron

Krok 3 Wybór szablonu lub utworzenie szablonu własnego

W programie PDF Kosztorys przygotowano zbiór szablonów, z których Użytkownik może korzystać przy konwersji plików *.pdf. Szablony powstały na podstawie wydruków wykonywanych z funkcjonujących, popularnych programów kosztorysowych (Zuzia®, NormaPro®, Norma®, Rodos, Edbud). Dla innych programów kosztorysowych Użytkownik może utworzyć szablony własne.

 

wybor szablonu

pdf 2

Po wybraniu szablonu lub utworzeniu szablonu własnego następuje konwersja pliku.

 

pdf 3

Otrzymany wynik możesz zapisać do pliku *.xls lub *.xml, który może być wczytany przez większość systemów kosztorysowych.

zapisz jako xls krok3 xml