BIM Vision i BIMestiMate na szkoleniu uBIMuj się z nami II

Podczas ostatniego spotkania organizowanego w ramach Szkolenia uBIMuj się z nami II, mieliśmy przyjemność zaprezentowania dwóch oferowanych przez nas programów BIM Vision oraz BIMestiMate.

W trakcie godzinnego spotkania omówiliśmy znaczenie sprawnej komunikacji między uczestnikami procesu inwestycyjnego (format BCF) , wagę ustaleń poczynionych jeszcze przed przystąpieniem do etapu projektowania (BEP BIM Execution Plan), zdroworozsądkowe podejście do ilości danych i informacji zawartych w modelu i przekazywanych kolejnym uczestnikom procesu (format IFC), rolę BIM Managera w całym procesie. Zwróciliśmy też uwagę na znaczenie sprawnego zarządzania zmianą i analizę modeli wszystkich branż. Druga cześć prezentacji poświęcona była programowi BIMestiMate, w której to skupiliśmy się na zobrazowaniu procesu opracowania wyceny w oparciu o wykorzystanie modelu IFC, w oparciu o KNR’y.

Wszystkie ćwiczenia opracowane zostały w oparciu o modele zrealizowane w programie VECTORWORKS i wyeksportowane do formatu IFC.

Jeszcze raz dziękujemy Organizatorom za zaproszenie do udziału w wydarzeniu, a wszystkim uczestnikom za uwagę i poświęcony czas.

Niezmiennie zachęcamy też do odwiedzania naszych stron, na których dowiecie się Państwo więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań: https://bimvision.eu/ , https://bimestimate.eu/ .